Close

13.7.2016

Elektronická evidence tržeb (EET) aneb jak ušetřit na daních :-)

Elektronická evidence tržeb (EET) a její oficiální stránky zde!

Elektronická evidence tržeb (EET) se týká všech prodejců a poskytovatelů služeb, kteří přijímají platby. Pro tyto účely byla zřízena oficiální stránka viz výše, která poskytuje kompletní informace Kdo, Co a Odkdy. Pro první firmy začne platit od prosince 2016, ale je možné že se termín přesune o měsíc či dva. Elektronická evidence tržeb (EET) se týká podnikající fyzické a právnické osoby. Evidenci tržeb budou zjednodušeně podléhat tržby v hotovosti, platební kartou, šekem, směnkou, stravenkou a jinými obdobnými způsoby. Podnikatelé, kteří používají pouze bezhotovostní platební styk nebudou mít povinnost elektronické evidence tržeb (EET).

Není účelem tohoto článku hodnotit pohnutky zákonodárců, ale spíše poukázat na to, že v jiných evropských zemí zákonodárci podnikatelům důvěřují! A proč toho tedy nevyužít?

Elektronická evidence tržeb se vás bud samozřejmě dotýkat, pokud budete mít v české republice provozovnu, ale zároveň získáte jiné výhody a tím značné daňové úlevy. Krásné na tom je, že vše je zcela legitimní dle zákonných regulí bez krácení daní.

Elektronická evidence tržeb

Výhody, které získáte?

→ používat Švarc systém – z toho je zřejmé, že pro své podnikání nebudete mít zaměstnance a zároveň ušetříte nemalé prostředky na odvodech
budete mít české IČO a DIČ – i přes to, že budete vlastnit zahraniční společnost, budete mít české IČO a DIČ a možnost podnikat na českém trhu stejně jako do teď
platit daně v jiné evropské zemi – zde vzniká další nemalé ušetření na dani z příjmů právnických osob
být daňově kontrolován jen 9 měsíců po podání daňového přiznání – i to je nemalá úleva pro podnikatele

Ne vždy je vše možné aplikovat na každého podnikatele! Ale je dobré, když o těchto možnostech máte podvědomí a můžete si sami zrevidovat částku odvodů na sociálním, zdravotní pojištění a daních z mezd, částku na dani z příjmů fyzických a právnických osob a sami se rozhodnout zda přehodnotíte způsob podnikání.

Zaujalo vás to a zajímalo by vás zda jsou tyto výhody pro vaši firmu to pravé? Pokud ano, napište na email onlinesluzby@mavyuc.cz a my vás budeme kontaktovat.